Van’ın kalbi konumundaki İpekyolu’nda bir türlü çözülemeyen kaldırım işgalleriyle mücadele sürüyor. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gelen şikayetler doğrultusunda kaldırımları işgal eden esnaflara uyarılarda bulunarak yasal işlem yaptı.

Şehir merkezinde trafik ve yaya yoğunluğunun olduğu noktada esnafların kaldırımlara yerleştirdikleri; tezgahlar, ürünler veya tabelalar yayaların kaldırımı kullanmasını zorlaştırıyor. Kaldırımların işgal edilmesi ile yayalar yolları kullanmak zorunda kalıyor bu durumda trafikte kaza risklerini beraberinde getiriyor. Ayrıca işgal edilen kaldırımlarda engelli aracı ve bebek arabası gibi araçların kullanılması toplumun dezavantajlı kesiminin ulaşım hakkını ihlal edilmesi gibi durumlar ortaya çıkarıyor.Ipekyolu Kaldırım Işgali (2)

İpekyolu, Edremit ve Tuşba'da kurban kesim yerleri nerede? İŞte tam liste... İpekyolu, Edremit ve Tuşba'da kurban kesim yerleri nerede? İŞte tam liste...

Kaldırım işgalinde bulunan esnafları uyaran Zabıta ekiplerinin uyarılarını dikkate alan esnaflar, kaldırımlara yerleştirdikleri ürünleri, tezgahları ve tabelaları geri çekti. Çekmeyen esnaflara ise cezai işlem uygulandı.Ipekyolu Kaldırım Işgali (1)

Zabıta Müdürülüğü ekiplerinin denetimleri devam edecek.

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi