Korkunç kaza, öğle saatlerinde Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesi Darıovası Mahallesi’nde yaşandı. Freninin boşaldığı iddia edilen kamyon, önce yol kenarındaki araçlara çarptı. Ardından köyde vefat eden Davut Avan’ın cenazesinin defni için yol kenarındaki mezarlıkta bulunan vatandaşların arasına daldı.

Caddede tartıştığı birini öldürdü! Caddede tartıştığı birini öldürdü!

Namaz için saf tutan çok sayıda kişi, aracın altında kaldı. İhbar üzerine kaza yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi çağrıldı. Kazada ölenlerin olduğu bilidirilirken, yaralılar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Ekipler, kamyonun altında kalan kişileri kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

GÖZALTINA ALINDI

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kahramanmaraş’ta kamyonun, cenaze namazı kılanların arasına daldığı kazayla ilgili şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu.

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer şu an olay yerine seyir halinde olduğunu belirterek “Şu an için 5 can kaybımız, 25 yaralımız var. Yaralılarımız arasında hayati tehlikesi olan vatandaşlarımız da söz konusu” açıklamasını yaptı.

Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan ise olay yerinde yaraların hastaneye kaldırıldığını açıkladı. “Olay yerinde şu an bir yaralımız yok. Hepsi hastaneye kaldırıldı. Temennimiz can kaybının artmaması” ifadesini kullandı. Andırın Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralıların bazılarının Şanlıurfa’ya sevk edildiği de açıklandı.