106

  Seçimlere birkaç gün kaldı. Maalesef çok ciddi ayrıştırmalara sebebiyet verecek yalan ve iftiraları duyuyoruz siyasi geçinenlerden. Muhalif ve karşıtlarınızı alt etmek için bunca yalana niye tevessül ediyorsunuz ki? Bir projeniz var ise o müstakbel icraatlarınız üzerinden muhalifleriniz ile hesaplaşın.

   Anladığım kadarıyla, şu an mevcut iktidara muhalif olan partilerin kurduğu birlikteliğin toplumsal ve bireysel sorunlara çözüm olabilecek hiçbir projesi yoktur. Kaldı ki tüm faaliyetleri iktidar ve ortaklarına iftira etmektir. Hatta bu faaliyetler maalesef eyleme dönüşmüş, özellikle sahada toplum ile güzel bir profil oluşturan, geleceğe yönelik ciddi projeleri olan çiçeği burnunda Hür Dava Partisi üyelerine saldırmaktan çekinmemektedirler. Yani diyeceğim o ki, birileri çalışır, faydalı projeler üretir, yarınlar adına umut vadeder, diğerleri de iftira eder, saldırır, projeler üreteceğine muhaliflerini yok etmeye çalışır.

   Hak ve halk düşmanlarının en bariz özellikleri, şiddete başvurmalarıdır. İkna kabiliyetinden yoksun, topluma vereceği bir şeyleri olmayan, toplumun manevi değerleri ile düşmanlık yapanlar, şiddet ile iktidarları elde etme maceraperestliğine girişirler. Hâlbuki bu devir kapandı artık. Dünya küçüldü. Tilkiler eskiden ormanlarda saklanabiliyorlardı. Sinsilikleri de kendilerine kar kalıyordu. Artık o devir geçti. Anlayacağınız, ne tilkiler kurnazlıklarıyla ve hilebazlıklarıyla kalırlar ve ne de kurtlar uluorta sürüye saldırabilirler.

   Eskiden toplum; sindirilmişliğin ve ezilmişliğin verdiği psikoloji ile çabuk kandırılabiliyordu. “Her eve üç anahtar” yalancı siyasetinden tutun da, her kesimin çok zengin edileceği palavrasına kadar tüm oylar silinip süpürülebiliyordu. Ya şimdi, geçti o günler. Artık palavra siyasetinin faydası yok.

   Kirli algı operasyonları ile Hür Dava Partisine saldıranlar, öyle rastgele saldırmamaktadırlar. Onların haklı! Olarak bir korkuları var. Çünkü bundan sonra istedikleri mecrada at koşturamayacaklar, istedikleri gibi halkın malını çırpamayacaklar, istedikleri gibi bankaları boşaltamayacaklar. Atacakları her adımlarından Halkın asıl vekilleri haberdar olacak ve yemleri kısıtlanacak. Asıl korktukları da budur. Yoksa HÜDA PAR kendileri ile müttefik olsaydı ve hilelerine göz kapasaydı bu saldırılar asla olmayacaktı. Bu münafık güruhlar vatan, millet, Sakarya edebiyatı ile on yıllarca halkımızı kandırdı, kimi de halkımızı dağa mahkûm etti. Binlerce evladımız emperyalistlere kurban edildi. Bundan sonra herkes istediği menfi faaliyeti rahat yapamayacağı için Hür Dava Partisine saldırmaktadırlar. Meclise adım atacak olan bu partinin geleceğini toplum bilimcileri çok iyi bilmektedir. Bu yüzden saldırılar seçime kadar devam edebilir. Önemli olan soğukkanlığımızı muhafaza etmektir.

   CHP ismiyle müsemma bir parti düşünün ki, halkımızın mukaddesatına zerrece saygısı ve tahammülü yok. Zamanında camilerimizi ahır olarak kullandırtmış, Kuran okunmasını yasaklamış, ezanı Türkçe olarak okutmuş, Zilan katliamı olmak üzere on binlerce Kürt vatandaşımızı öldürtmüş, nice âlimimizi darağacında sallandırtmış. İşte bu partiye oy vermemizi isteyen bedbahtlara diyeceğimiz şu; ya siz katillerinizi ne kadar da çok seviyormuşsunuz. Değiştiğini iddia ettiğiniz malum parti size neyi vadetti de boynunuzu önüne uzatıyorsunuz. İnanın bu sizlerin de siyasi intiharıdır. Bu halk sizlere asla ve kata prim vermez. Dedelerimiz “ ataların düşmanı, evlatların dostu olamaz” mealindeki “neyaren bavan, nabın doste lawan” dememişler miydi?  Bu nedenle aklımızı başımıza alıp atalarımızı dinleyelim ve küresel ekonomik krizleri bahane eden, sanki sadece ülkemizde kriz varmış iddiasında bulunan halk düşmanlarını değil asıl dostlarımızı destekleyelim. Emin olun ki CHP ve bileşenleri kaostan başka sizlere bir şey veremezler. Yarın maazallah iktidar olabilseler tüm kazancınız elinizden gider, devletin verdiği tüm sosyal yardımlar kesilir, tüm birikimleriniz heba olur, bu cennet ülkemiz emperyalistlere peşkeş çekilir, yüz yıl geri gideriz.

   Gelin hep birlikte halkımızın tüm değerleriyle barışık olan Müslüman kardeşlerimizi destekleyelim.

   Kaostan beri, esenlik yarınlarda buluşma temennilerimle…

Ryan Reynold

0 yorum

FİKRİNİZİ BELİRTİN

Zorunlu alanları doldurunuz *