Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü verilerine göre,   Van’da Çok bulutlu, öğle saatlerinde kuvvetli olmak üzere gök gürültülü sağanak yağmurlu olacak.
Van’da Hava sıcaklıklarının 8 ila 18 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü verilerine göre,  Bölge genelinde havanın çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren zaman zaman kuvvetli olmak üzere aralıklı gök gürültülü sağanak olması tahmin edilmektedir.Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
Rüzgarın doğulu ve güneyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi beklenmektedir.

Van’ın Gazete Manşetleri-28 Mayıs 2024 Van’ın Gazete Manşetleri-28 Mayıs 2024

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

 Bölge genelinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren etkisini artırarak aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

VAN VALİLİĞİNDEN UYARI

Van Valiliğinin sosyal medya hesaplarından yapılan son dakika açıklamasında vatandaşlar uyardı.
Valiliğin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: Bölge genelinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların Bugü (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren etkisini artırarak aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.
Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.Vatandaşlarımıza saygıyla ve önemle duyurulur.

Kaynak: VanOlay-Kasım Keklik