7 Ekim'den bu yana işgal rejiminin Gazze'de işlediği insanlık suçu ve vahşetlerine sessiz kalmayan Şanlıurfa'da gerçekleştirilen basın açıklamasında, işgal rejimi ile ticari ilişkileri sonlandırması gerektiğine dikkat çekildi.

Rabia Meydanı'nda toplanan Şanlıurfalılar, Türkiye'nin işgal rejimi ile ticari ilişkilerini kesmesi yönünde sloganlar atarak işgalcilerle ticaretin Filistin'e ihanet olduğuna vurgu yapıldı.

Türkiye'nin bir çok ilinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen basın açıklamasını Kitap Vakfı Başkanı Avukat Mustafa Fuad Balıkçı okudu.

"Hayati maddelerin ulaşmasını engellemeyi bir soykırım aracı olarak kullanıyor"

Basın açıklamasını okuyan Balıkçı, "İşgalci israil rejimi, katliamın başından beri Gazze halkına gıda, su, elektrik ve tıbbi malzeme gibi hayati maddelerin ulaşmasını engellemeyi bir soykırım aracı olarak kullanıyor. 29 Şubat sabahı dağıtılan yardımdan bir parça almak için hareket eden binlerce Filistinli, israil keskin nişancıları ve bombalarının hedefi oldu. Açlıktan ölme sınırına gelen Gazze halkı, yiyecek bulmak umuduyla çabalarken israil insanlıkta dalga geçercesine bir katliam daha gerçek ekleştirdi." dedi.

Vanspor'dan muhteşem geri dönüş! Vanspor'dan muhteşem geri dönüş!

"Sınırlar, limanlar ve hava sahası işgalci terör rejimine kapatılmalıdır"

Türkiye'yi yöneten iktidarın tavır değiştirmesi ve soykırıma sözde değil gerçekten karşı olması gerektiğini dile getiren Balıkçı, "Türkiye'deki sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri ve vicdan sahibi olan herkes artık boş Filistin hamasetini terk etmeli, israili besleyenleri, Gazze'deki katliamın yerli işbirlikçilerini ve onları kollayanları açığa çıkarmalıdır. İşgalci rejim israilin soykırımı ve işgali engellenmiyorsa; hiç olmazsa tüm ilişkiler kesilmeli, sınırlar, limanlar ve hava sahası, işgalci terör rejimine kapatılmalıdır. Bunun yapılmamasının anlamı; 6 aydır devam eden soykırım suçunun işlenmesindeki ortaklığın devamı, ağır bir utanç ve günah ile vebal altında kalmaktan başka bir şey değildir." şeklinde konuştu. (İLKHA)

Kaynak: İLKHA