Siemens Van Bayii Taha Güngör, Van’a hizmet vermek amacıyla ikinci şubesini açtı. İkinisan Caddesi’nde açılan mağazaya birçok kurum ve STK temsilcisi katıldı.

Cevdet Paşa Mahallesi İkinisan Bulvarında dualarla açılan Siemens’in ikinci şubesi, dayanıklılığı ve kalitesi ile müşteri memnuniyeti ve geniş ürün yelpazesiyle hizmet vermeye başladı.

Açılışta konuşma yapan Van Bayii işletme sahibi Taha Güngör, “2008 yılından bu yana Van’da hizmet vermekteyiz. Yeni Türkiye Yüzyılında daha iyi konseptle hizmet vermek için ikinci şubemizi açtık. Bizim için müşteri memnuniyeti çok önemli, Vanlı hemşehlerimize hizmet etmekten onur duyarız” dedi.

Siemens Türkiye Direktörü Hakan Sultar ise, “Bugün burada bulunuyor olmak önce mutluluk sonra gururdur. Çünkü markamız 176 yıllık beyaz eşya devidir. Sadece beyaz eşyada değil yenilenebilir enerjide, sağlık sektöründe, ulaşım sistemlerinde, akıllı şehir sistemlerinde ve birçok konuda insan hayatını kolaylaştıran çok değerli bir marka, çok büyük ulu bir çınar, kökleri toprağın çok derininde, dalları ise gökyüzünün çok yukarısında, inşallah Taha bey, Muharrem bey ve Hamdi beyle Güngör Ticaret adı altında yeni bir kök vereceğiz. Markamız bugün itibariyle ikinci şubesini açmış bulunmaktadır. Bu sayıyı inşallah zaman içerisinde artıracağız. Burada çalışacak arkadaşlarımıza ve iş ortaklarımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, bol kazançlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Van’da uçurtma şenliği düzenlenecek Van’da uçurtma şenliği düzenlenecek

Van TSO Başkanı Necdet Takva, “Güngör ailesinin beyaz eşya sektöründe geçmişi 2008 yılına dayanıyor. Fakat yaklaşık 50 yıldır benim neredeyse ömrüme eş değer zamandır esnaflık hukuku içerisinde, ahilik anlayışı içerisinde şehrimize hizmet veriyorlar. Sadece ticaret veya esnaflık hukuku içerisinde değil aynı zamanda politikada da kentin müdahil olunması gereken her alanda saygın kişilikleriyle, beyefendilikleriyle, şehir sorunlarına duyarlılıklarıyla bugüne kadar bizlerle olmuştur. Bu vesileyle Güngör ailesini tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, “Siemens’in Van’da ikinci şubesini açması mutluluk verici, İnşallah biz üçüncüsünü de yeni yüz yılda değişen, büyüyen Gürpınar’da açılmasını bekliyoruz. Bunun sözünü de Hakan beyden istiyorum. Güngör ailesine hayırlı işler diliyorum. Esnafların böyle sıkıntılı bir süreçten geçtiği zamanda bu tür konseptlerin açılması önemlidir. Bizlere umut vad ediyor. İnşallah hep birlikte bugünleri atlatacağız. Daha güzel günlerde buluşacağız” dedi.
Kurdele kesiminden sonra davetliler mağazayı gezerek ürünleri inceledi.