Camileri dolduran Müslümanlar, Ramazan ayına ulaşmanın buruk sevincini hep beraberce yaşadı. Yatsı namazının ardından teravih namazını kılan cemaat, topluca getirilen salavatlar ve yapılan dualar ile Ramazan ayının ilk gecesini ihya ettiler.

Teravih namazı öncesi cemaate kısa bir vaazda bulunan cami imam hatibi, Ramazan ayının önemine vurgu yaparken Filistin’de yaşanan katliama karşı Müslümanların göstermesi gereken tavra dikkat çekti ve Müslümanların nasıl bir kıyım ve açlık imtihanıyla baş başa kaldıklarını ifade etti.

Teravih namazını kılmak için camileri dolduran kadın, erkek, genç, yaşlı ve çocuklar Filistin ve Gazze'de katliam yapan siyonistlere lanet etti, Filistinli Müslümanlar başta olmak üzere zulüm altında olan tüm Müslümanlara ise dua etti.

"Ramazan ayı, zulüm altında olan kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olsun"

Gazze'deki Müslümanların yaşadığı zorluklara dikkat çeken Servet Kılıç "Kalbim özellikle Gazze'deki Müslümanlar için buruk. Keşke bizim gibi iftar açabilecek durumda olsalar, ancak şu anda yemeğe bile ulaşmakta zorlanıyorlar." dedi

Ramazan ayının ilk teravih namazını oğluyla kılmanın buruk sevincini yaşadığını ifade eden Servet Kılıç, Ramazan ayını oğluyla birlikte ilk teravih namazını kılmanın buruk sevincini yaşadığını ifade ederek, "Bugün ilk teravih namazını kılacağız, oğlumla birlikte geldik. Onun da ilk teravih namazı olacak. Rabbim, Ramazan ayını bütün Müslümanların kurtuluşuna vesile kılsın, özellikle Gazze'de, Doğu Türkistan'da, Hindistan'da zulüm altında olan Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olması için bol bol dua edeceğiz. Tüm Müslüman kardeşlerimden de bu yönde dua etmelerini bekliyorum. Kalbim özellikle Gazze'deki Müslümanlar için buruk, keşke bizim gibi iftar açabilecek durumda olsalar, ancak şu anda yemeğe bile ulaşmakta zorlanıyorlar, büyük bir kıtlık yaşanıyor. Bu nedenle Ramazan ayına buruk bir şekilde giriyoruz. İnşallah sonunda Gazze'deki Müslümanların kurtuluşuna vesile olur." şeklinde konuştu

Ulaştırma Bakanı Açıkladı: Tatvan seferleri başlıyor! Ulaştırma Bakanı Açıkladı: Tatvan seferleri başlıyor!

"Ramazan ayını yaşayabilecekler mi? Bilemiyoruz, bir burukluk var yüreğimizde"

Ramazan'ın ilk teravih namazına giderken duygularını paylaşan Kemal Demir, "Ramazan'ın ilk teravih namazını kılacağımızdan dolayı heyecanlıyız, ama bir burukluk da var içimizde. Şu an Gazze'de kardeşlerimiz şehit ediliyor. Ramazan ayını yaşayabilecekler mi? Onu dahi bilemiyoruz. Bir burukluk var yüreğimizde, çok üzüntülüyüz, onları düşünüyoruz. Bir yandan da heyecan var, Ramazan ayına girdik, teravih kılacağız, oruç tutacağız, 11 ayın sultanı. Şu anda tüm Müslümanların, özellikle İslam ülkelerinin liderleri birlik olmalı. Gazze'de on binlerce sivil öldürüldü, mazlumlar şehit ediliyorlar. Bunu gören Müslümanlar ve liderleri mutlaka birlik olmadan hiçbir şey yapılamaz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İLKHA