İsviçre ev sahipliğinde Ukrayna Barış Zirvesi başladı, İsviçre ev sahipliğinde Ukrayna Barış Zirvesi başladı,

Terör rejimine ait savaş uçakları ve topçuları, Gazze ve Refah kentlerini saldırıların 240'ıncı gününde de aralıksız devam etti.

Siyonist işgalciler, Gazze kentinin Derec Mahallesi'ndeki Sahat eş-Şevva bölgesi, el-Belde el-Kadime'ye savaş uçakları, kentin güneyindeki Sabra Mahallesi'ndeki üniversite çevresini ise topçu atışlarıyla vurdu. Saldırılara hedef olan evlerde hayatını kaybedenler ve yaralananlar oldu.

İşgalciler yine Refah kentindeki Brazil Mahallesi'ni savaş uçakları ile bombaladı. Saldırılar sonucu birçok ev tahrip oldu, bazı insanlar yaralandı.

HAMAS'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, karşısında ağır bir hezimet yaşayan ABD ve kimi batılı ülkelerin desteklediği siyonist işgal rejimi, askeri başarısızlığını gizlemek için sivil halkı hedef almaya devam ediyor.

7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne havadan, karadan ve denizden saldırılarda düzenleyen işgal rejimi şu ana kadar, en az 15 bin 328'i çocuk, 10 bin 171'i kadın olmak üzere 36 bin 379 Filistinliyi şehit etti, 82 bin 407 kişi de yaralandı.

İşgal rejimi kasten halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumlarını hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor. 

Kaynak: İLKHA