Büyükşehir Belediyesi, gündelik hayatta yoğun olarak kullanılan mobil cihazlar için merkezi alanlar, kalabalık parklar ve belediyeye ait toplu kullanım alanlarına ücretsiz Wİ-Fi noktaları kuruyor.

Şehrin birçok noktasına ulaşarak Wİ-Fİ noktaları kuran Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kampüsü ve Kale Atatürk Parkının ardından Akköprü Parkına da vatandaşların ücretsiz internet hizmetinden faydalanabilmesi için Wİ-Fİ noktaları kurdu.

VASKİ'den Duyuru: Van'da Sular Kesilecek VASKİ'den Duyuru: Van'da Sular Kesilecek

4ad9e70d-342d-42e3-a4a4-50853efd5e2e
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilen özgün Hotspot sistemi ile kullanıcılar mobil cihazlarının Wİ-Fİ bağlantı kısmından wifi.van.bel.tr yayın ağını seçip, T.C. kimlik numarası ve telefon bilgilerini girerek, güvenli ve sorunsuz bir internet imkânına sahip olacak. Kayıt esnasında Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü veri tabanından bilgiler doğrulanarak, gerçek kişilerin internet erişimine ulaşması sağlanıyor.

Ayrıca kullanıcılar güncel erişim noktalarını gösteren kapsama haritasına; https://wifi.van.bel.tr/qr adresinden ulaşabilirler.