Furkan Ersöz – Vanolay

Van'da kronikleşen uçak seferleri sorunu yıllardır çözüm bekliyor. Tüm girişimlere rağmen THY sefer sayısını artırmak yerine azalttı. Konuya ilişkin harekete geçen Van TSO, Pegasus’la önemli bir görüşme gerçekleştirerek uçak seferlerinin artırılmasını istedi.

Kente gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na iletilen konu yine sonuçsuz kaldı. Hal böyle olunca Van TSO, bir diğer uçak şirketi olan Pegasus’la görüşme yaparak konuya çözüm bulmaya çalıştı.

İstanbul'da Pegasus Hava Yolları'nı ziyaret eden Van TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fevzi Çeliktaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Köroğlu ve Kadir Gülgeldi, Turizm Meslek Grubu Üyesi Kenan Elik ve Disiplin Kurulu Üyesi Abdulkerim İnce, burada Pegasus Satış Müdürü Burcu Alın Ardalı, Planlama ve Havayolu İşbirlikleri Grup Başkanı Elifnur Doğruöz, Program ve Slot Koordinasyonu Grup Başkanı Efe Özkazanç ile bir araya geldi.

Vanlılar dikkat! Hazırlıksız yakalanmayın Vanlılar dikkat! Hazırlıksız yakalanmayın

Önemli görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yönetim Kurulumuz, Turizm Meslek Grubu Üyemiz ve Disiplin Kurulu Üyemiz; Pegasus Satış Müdürü Sn. Burcu Alın Ardalı, Planlama ve Havayolu İşbirlikleri Grup Başkanı Sn. Elifnur Doğruöz, Program ve Slot Koordinasyonu Grup Başkanı Sn. Efe Özkazanç ile görüştü.

Görüşmede;

Ankara, İstanbul ve İzmir sefer sayısının artırılması

İran, Irak ve Kıbrıs başta olmak üzere Van'dan yurt dışına uçuşların düzenlenmesi,

Van'da gece uçuşlarının yapılması,

Edremit'ten Edremit'e uçak seferlerinin hayata geçirilmesi konuları görüşüldü.”