Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Karakaya'nın sunumuyla gerçekleşen söyleşide Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ile birlikte Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ufuk Çobanoğlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Konuşma yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ufuk Çobanoğlu, “Bu noktadan hareketle uluslararası standartların belirlenmesi ve bu standartların uygulayamaya konulması, genel eğitim standartlarının geliştirilebilmesi, diplomaların karşılıklı tanınması, kurumlar arası karşılaştırmaların yapılabilmesi ve tıp fakültelerinin yeterliliklerinin değerlendirilmesi açısından gereklidir. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak bizim de eğitimimizin uluslararası standartlara uygun icra edildiğini tespit ettirmemiz gerekmektedir” dedi.

Van Gölü Aktivistleri: Her müdahaleye karşı olduğumuz belirtmek istiyoruz! Van Gölü Aktivistleri: Her müdahaleye karşı olduğumuz belirtmek istiyoruz!

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Karakaya, tıp eğitimi alan öğrencilerin ufkunu açacak ve kariyer planlamalarına ışık tutacak nitelikteki sunumunda bilgi ve tecrübelerini paylaştı.
 
Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde lisans, Gazi Üniversitesi’nde uzmanlık, doktora ve Hacettepe Üniversitesi’nde tüp bebek eğitimini tamamlamış; Amerika Birliği Birleşik Devletleri Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi Üreme Bilimleri Endokrinolojisi ve Tüp Bebek Merkezinde çalışmış olan Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Karakaya; halen aynı üniversitenin Üreme Bilimleri Endokrinolojisi ve Tüp Bebek Merkezinde profesör olarak görevine devam etmektedir.  
 
Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşi programı, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ufuk Çobanoğlu’nun Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Karakaya’ya plaket takdimi ile son buldu.

Kaynak: Van Olay - Kasım Keklik