Meteorolojinin ardından bir uyarıda Van Valiliğinden geldi. Kent genelinde sağanak yağış, yüksek kesimlerinde ise kar bekleniyor.

Van Valiliğinden yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi:

Van'a ait yolcu otobüsü dereye yuvarlandı; Yaralı var Van'a ait yolcu otobüsü dereye yuvarlandı; Yaralı var

"Bugün (Perşembe) gece saatlerinden yarın (Cuma) sabah saatlerine kadar Van ilinin kuzey (Erciş, Muradiye, Çaldıran) ve doğusunun (Özalp, Saray, Erçek ve Erek Dağı çevreleri) kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu olması beklenmektedir. Yağışların, gece saatlerinde sıcaklıkların düşmesi ile birlikte yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin edilmektedir. 

Kuvvetli sağanak yağmur ve yükseklerde beklenen kar yağışlarına bağlı olarak sel, su baskını, dere yataklarında taşkın, yıldırım düşmesi, heyelan, yüksek rakımlı karayolu geçitlerinde (Tendürek, Kurubaş) ulaşımda aksama, görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

HAVALAR NE ZAMAN ISINACAK?

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Van'da yağışlar 21 Mayıs Salı gününe kadar devam edecek. Salı gününden itibaren havaların ısınması bekleniyor.

Kaynak: Vanolay - Kasım Keklik