İki gündür etkili olan sağanak yağış sonrası Van merkezde yollar göle dönerken ilçelerde de günlük hayat olumsuz etkilendi. Saray’da sel meydana geldi, hayvanlar telef oldu. Tarım arazilerinin büyük zarar gördüğü yağışlar bugün de devam edecek. Van Valiliği 8 ilçeyi işaret ederek yeni bir sel uyarısı yaptı.Van Sel Uyarısı (1)

Van’da bayramda ücretsiz olacağı açıklanan otobüsler 2 gün boyunca hizmet vermeyecek! Van’da bayramda ücretsiz olacağı açıklanan otobüsler 2 gün boyunca hizmet vermeyecek!

VAN VALİLİĞİ’NDEN SEL UYARISI

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, bugün(Pazartesi) öğle ve akşam saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması beklenmektedir. Yağışların Van ilinin Güney ve doğu(Bahçesaray, Gevaş, Çatak, Başkale, Çatak, Gürpınar, Özalp ve Saray ) ilçelerinde aralıklı olmak üzere kuvvetli olması tahmin edilmektedir.Van Sel Uyarısı (2)

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI‼️

Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi