Vanspor FK maçı canlı yayınlanacak! Kayserispor - Vanspor FK maçı saat kaçta? Hangi kanalda? Vanspor FK maçı canlı yayınlanacak! Kayserispor - Vanspor FK maçı saat kaçta? Hangi kanalda?

Van Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Van Kadın Kooperatifleri Derneği’nin ortak çalışması ile açılan sergide kadın kursiyerler tarafından üretilen el emeği, göz nuru ürünler yer alıyor. 2 gün açık kalacak sergide tamamı el emeği olan yüzlerce ürün sergileniyor.

İpekyolu ilçesindeki Atatürk Sanat Galerisi’nde bulunan serginin açılışına AK Parti Van Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu, Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Selma Biçek, Kadın Kooperatifleri Derneği üyeleri ve kadın kursiyerler katıldı. 

100’lerce ürünün yer aldığı sergide, birbirinden farklı tablolar, ahşap ve seramik ürünler, el emeği göz nuru dikiş-nakış ürünlerinin yanı sıra kadın kooperatifleri tarafından üretilen yöresel lezzetler de yer alıyor. Vatandaşların ilgi gösterdiği sergi, yarın da açık olacak.

Sergide konuşan Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Selma Biçek,  “100 Kadın 100 Emek temalı sergi ile amacımız, kadınlarımızın el emeği göz nurlarını ortaya dökmek ve 13 ilçemizde kurulan kadın kooperatiflerimizin tanıtımlarını yapmak için bir araya geldik. Bunun yanı sıra sergimizde kadına yönelik şiddete hayır haftası nedeniyle stant açarak onun da farkındalığını oluşturduk. Aynı zamanda ‘Kadının gücü Van’ın gücü’ sloganımızı vurgulamak için sergimizi açtık” dedi.

Serginin iki gün boyunca açık olan sergiye tüm Van halkının davetli olduğunu ifade eden Biçek, “Merkezimize bağlı 750 kursiyerimiz var. Bu kursiyerlerimize yönelik meslek edindirme kurslarımızı açmışız. Her kadınımız ekonomik yönden güçlü olsun istiyoruz. Burada onu sergiliyoruz. Aşçılık, pastacılık, el sanatları ve unutulmaya yüz tutmuş mesleklerimizin kadınlarımız tarafından üretilmesi ile ilgili ürünleri sergiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi