Suat Tink – Vanolay

İpekyolu’nun Şerefiye Mahallesi S. Mehmet Efendi Sokağında bulunan temel kazısı tehlike saçıyor. Çevrede herhangi bir önlemin alınmadığı inşaat kazısı, çevresinde bulunan iş merkezlerindeki vatandaşları tedirgin ediyor.

TEHLİKELİ PARKUR!

Kısa süre önce temel kazısı yapılan inşaat alanında uyarı levhası ve güvenlik önleminin bulunmaması çevredeki vatandaşlardan tepki aldı. Mühendisler İş Merkezi önünde gerçekleştirilen kazı, binaya giriş-çıkışı tehlikeli bir parkura çevirdi.

Dar ve bol çatlaklı bir yoldan yürümek zorunda kalan vatandaşlar, her gün çökme tehlikesi yaşıyor. Şehrin göbeğinde gerçekleştirilen önlemsiz temel kazısı, olası bir çökme durumunda onlarca insanın hayatını tehlikeye atabilir.

Üniversite adayları dikkat: Van’da başvurular başladı Üniversite adayları dikkat: Van’da başvurular başladı

Duruma sosyal medyadan tepki gösteren vatandaşlar, İpekyolu ve Van Büyükşehir Belediyesi’ni göreve çağırdı.

İSTİNAT DUVARI ÇÖKMÜŞTÜ!

Geçtiğimiz günlerde Serhat Mahallesinde yapılan inşaat kazısında da İpekyolu İlçe Emniyet Müdürlüğüne ait istinat duvarı yıkılmış ve olası bir faciadan kıl payı atlatılmıştı.

Vatandaşlar, benzer bir durumun yaşanmaması için önlem alınmadan gerçekleştirilen inşaat kazılarına gerekli yaptırımlarda bulunulması çağrısında bulundu.