Van’da gece saatlerinde başlayan kar yağışı kent merkezinde etkisini sürdürüyor. Kar bereketi sevinçle karşılanırken sabah işe giden vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Van’da trafik kazaları bilançosu açıklandı! Van’da trafik kazaları bilançosu açıklandı!

Yoğun bir şekilde etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Başkale’de 48, Çaldıran’da 41, Çatak’ta 32, Erciş’te 90, Gevaş’ta 40, Gürpınar’da 109, Muradiye’de 32, Tuşba’da 35 ve Bahçesaray’da ise 1 olmak üzere toplam 429 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı.

Van’da kar yağışı uçak seferlerini de olumsuz etkiledi. Ankara ve Antalya'ya planlanan uçak seferleri olumsuz hava şartları nedeniyle rötarlı gerçekleşti.

Van Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları 11. Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler, kapalı yolları açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kar yağışı ile birlikte harekete geçen ekipler, kent merkezi ve kırsalda karla mücadele çalışmaları başlattı.

Kent merkezindeki 25 ana arter ve 65 ara arterde küreme ve tuzlama çalışması yapılırken, kırsalda ise ulaşıma kapanan 257 mahalle ve 172 mezra yolunun ulaşıma açılması için ise çalışmalar devam ediyor.

Kaynak: Vanolay - Suat Tink