Van Gölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) tarafından yapılan açıklamada, 03 Haziran Pazartesi günü (yarın) Van’ın merkez ilçeleri de dahil olmak üzere 9 ilçelerde elektrik kesintilerinin yaşanacağı duyuruldu.
VAN’DA ELEKTRİK KESİNTİSİNİN YAPILACAĞI YER VE SAATLER...
İPEKYOLU

İpekyolun’da 09.00 – 15.00 saatleri arasında;  Şerefiye Ve Serhat Mahallelerinde Planlı Bakım Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.
İpekyolun’da 13.00 – 15.00 saatleri arasında;  Şerefiye ve serhat mahallelerinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
İpekyolun’da 09.00 – 17.00 saatleri arasında;   Bostaniçi, buzhane, cevdet paşa, cumhuriyet, fırat, hafiziye, halilağa, hatuniye, serhat, seyit fehim arvasi ve yeni mahallede planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
İpekyolun’da 09.00 – 14.00 saatleri arasında;Bostaniçi,fırat,hacıbekir,halilağa,karşıyaka,kevenli,serhat,seyit fehim arvasi,yeni mahallede planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
İpekyolun’da 09.00 – 17.00 saatleri arasında;  Dereüstü mahallesinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
TUŞBA
Tuşba ’da 09.00 – 17.00 saatleri Arasında ; Çobanoğlu, çomaklı, gedelova, gölyazı, kozluca, yalnızağaç mahallelerinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.

Van’da Netanyahu ve ABD Başkanı Biden taşlandı Van’da Netanyahu ve ABD Başkanı Biden taşlandı

EDREMİT
Edremit’te 09.00 – 17.00 saatleri arasında; Ayaz pınar, bakacık, doğanlar, elmalık, emin paşa, kavurma, kurubaş, şabaniye, süphan ve yeni mahalede planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
Edremit’te 09.00 – 17.00 saatleri Arasında; Ayazpınar, bakacık, doğanlar, elmalık ve yeni mahallede planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
Edremit’te 09.00 – 12.00 saatleri arasında;  Süphan mahallesinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
Edremit’te 09.00 – 12.00 saatleri arasında;  Erdem kent, eren kent, eski camii, yeni camii mahallelerinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
MURADİYE
Muradiye’de 09.00 – 17.00 saatleri Arasında; Durukaş mahallesi ve karahan mahallelerinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
ÖZALP
 Özalp’da 09.00 – 17.00 saatleri Arasında; Saltuk karakolunda planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
ERCİŞ
 Erciş’te 09.00 – 17.00 saatleri arasında; Çelebibağı mahallesinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
Erciş’te 13.00 – 16.00 saatleri arasında; Bayramlı ve çelebi bağı mahallelerinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
GEVAŞ
Gevaş’ta 09.00 – 17.00 saatleri Arasında; Uğur veren mahallesinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
BAHÇESARAY
Bahçesaray’da 10.00 – 17.00 saatleri Arasında; Akyayla,altındere,altıntas,bağcılar,çatbayır,cevizlibelen,çiçekli,çömlekçi,doğanyayla,elmayaka,güneyyamaç,islam,kartal,kaşıkçılar,paşaköy,şişli,ulubeyli,ünlüce,yaşlı kavak,yayla konak mahallelerinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
BAŞKALE
Başkale’de 09.00 – 17.00 saatleri Arasında; Bilgeç mahallesinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.

Kaynak: VanOlay-Kasım Keklik