Ligde Esenler Erokspor’un 2 puan gerisinde şampiyonluk umutlarını sürdüren Vanspor’un grubunda beklenmedik bir gelişme yaşandı. Vanspor’un rakibi Erokspor’la karşılaşacak Serik Belediyesporlu oyuncular maça çıkmama kararı aldı.

Vanspor’da hazırlıklar sürüyor: Hedef 1. Lig Vanspor’da hazırlıklar sürüyor: Hedef 1. Lig

Kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını dile getiren oyuncular, sözlerin yerine getirilmemesi halinde cumartesi oynanacak maça çıkmayacaklarını açıkladı.

Bu senaryonun gerçekleşmesi durumunda Erokspor hükmen galip gelerek şampiyon olacak. Vanspor ise play-off 3. tura giderek ligden çıkma mücadelesi verecek.

“PRİMLERİMİZ ÖDENMEDİ, YALNIZ BIRAKILDIK”

Serik Belediyespor futbolcular yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdiler:
“Serik Belediyespor futbolcuları olarak, alın terimizle sorunlarımızı lig sonuna kadar halı altına süpürerek takımımızı ligde bıraktık. Ancak bu süreçte Serik Belediyespor sahipsiz bırakıldı ve bizler zor günler geçirirken deplasmanlarda, bayramlarda ve özellikle ligde kalmayı garantilediğimiz Zonguldak Kömürspor maçından sonra yalnız bırakıldık. Aylardır söz verilen peşinat ve maç başı ödemeleri içeride olmasına rağmen bu zamana dek hiç bir açıklama yapmadık. Son olarak ta kazanarak ligde kalmayı garantilediğimiz Zonguldak Kömürspor maçı primi de ödenmemiş olup muhatap alabileceğimiz kimseye de ulaşılamamıştır. Bizlere, özellikle son üç aylık süreçte Belediyenin seçim sürecinde olduğu ve seçimden sonra ödemelerin gerçekleşeceği vadedilmiştir.

“MAÇA ÇIKMAYACAĞIZ”

Bugün lig biterken gelinen nokta da görüyoruz ki gurur ve şerefimiz ile ligde bıraktığımız Serik Belediyespor futbolcuları olarak mağdur edildik.*verilen sözler tutulmadığı takdirde cumartesi günü oynanacak olan Esenler Erokspor maçına çıkmama kararı aldığımızı bildiririz.” İfadelerine yer verdi.
Serik Belediyespor Futbolcular!”
 

Kaynak: Vanolay - Suat Tink