VASKİ Genel Müdürlüğü İştiraki Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Personel Anonim Şirketinde istihdam edilmek üzere mevsimlik işçi alımı yapılacağı duyurulmuş ve başvurular başlamıştı. İlan başvurular devam ederken internet sitesinden kaldırılırken tüm sosyal medya platformlarından da silindi. Peki, VASKİ işçi alımını iptal mi etti?

Van Umut Kervanı’ndan toplu kurban kesimi Van Umut Kervanı’ndan toplu kurban kesimi

VASKİ, “Mevsimlik işçi (5 ay 29 gün) olarak çalıştırılmak üzere; 4 Engelli Genel Beden İşçisi ile 47 Silahlı Özel Güvenlik personeli alınacaktır. İnternet üzerinden alınacak başvurular için son tarih 10 Haziran 2024 Pazartesi günü saat 17:00 olacaktır.” Diyerek başvuruları almaya başladı.

İşçi alım ilanı bir gün sonra her yerden silindi. Herhangi bir açıklama yapılmadan kaldırılan ilana ilişkin vatandaşlar açıklama bekliyor.

VASKİ’nin işçi alımı açıklamasına işten çıkarılan işçilerden tepkiler gelmişti. İşçiler, “Madem ki bu kadar işçi alınacaktı bu işçi kıyımları neden yapıldı.” diyerek tepki gösterdi.

VASKİ işçi alımı yapacağını duyurdu” başlıklı haberimize onlarca yorum gelmiş ve VASKİ’nin bu tepkiler nedeniyle işçi alımından vazgeçtiği öne sürüldü.

Muhabir: Vanolay - Kasım Keklik