HÜDA PAR'ın Batman adayı Ramanlı, 'E-Batman' projesini açıkladı HÜDA PAR'ın Batman adayı Ramanlı, 'E-Batman' projesini açıkladı

Genel seçimlerde Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı alan Yeniden Refah Partisi, yerel seçimlere ayrı giriyor. Partinin lideri Fatih Erbakan, milletin ve teşkilatların ittifak istemediğini söyledi. AKP ile ittifak yapmayacaklarını vurgulayan Erbakan, gerekçelerini beş madde ile açıkladı:

“Bu seçimin 14 Mayıs’tan önemli bir farkı milletimiz bu seçimde bizden herhangi ittifak içerisinde yer almamızı istemiyor. Teşkilatlarımız da bu seçimde bir ittifakın içinde yer almamızı istemiyor. Yeniden Refah Partisi 31 Mart Yerel Seçimleri’ni 14 Mayıs seçimleri gibi bir ‘beka’ seçimi olarak görmemektedir. Diğer önemli bir husus, 14 Mayıs seçimlerindeki ‘karşı blok’ bu seçimde 14 Mayıs’tan farklı olarak ittifak halinde seçimlere girmiyor. Ayrıca partimiz ile AK Parti yetkilileri arasında geçen görüşmelerde, AK Parti heyetinin ittifak konusunda ‘adil ve dengeli’ bir teklifle gelmediğini de görmüş bulunmaktayız.”

Erbakan 10 Şubat’ta Ankara, İstanbul ve İzmir’de adaylarını açıklayacaklarını duyurdu, “İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylarımızı 10 Şubat’ta Ankara Atatürk Spor Salonu’nda ilan edeceğiz. İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri’nde de ‘Ahlaklı Belediyeciliğin’, Milli Görüş belediyeciliğinin hakim olması için mücadele edeceğiz. Bu kararımızın partimiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu.

14 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı ile mutabakat metni imzaladıklarını ancak bu metne uyulmadığını aktaran Erbakan, “14 Mayıs 2023 seçimlerinde YRP olarak kendi amblemimizle Cumhur İttifakı’nın içinde yer aldık. Ülkemizin sadakatini düşündüğümüz için yer aldık. Milletimizin bizden beklentisi de bu yöndeydi. Kendi düşüncelerimizi bir kenara bıraktık. Adaylığımızı açıklamamıza rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hayrına çekildik. Mutabakat metnimizi ortaya koyduk. Ancak maalesef 14 Mayıs seçimlerinde ortaya koyduğumuz mutabakat metninin tersi ortaya konulmuştur” dedi.

Kaynak: AA