4-12 Eylül 2015 tarihinde çukur eylemleri nedeniyle Cizre'de ilan edilen sokağa çıkma yasağı döneminde, evinde bulunduğu sırada PKK'lılar tarafından atılan roket sonucu şehid olan Şeyh Bahattin Sevinik, şehadetinin 8'inci yılında yâd ediliyor.

Yakınları ve sevenleri, şehadetinin yıl dönümünde Sevinik'in kabri başında anma programı düzenledi.

Programın ardından İLKHA'ya konuşan HÜDA PAR Genel İstişare Kurulu Üyesi ve Bahattin Sevinik'in yeğeni Nasuh Sevinik, şehidin örnek şahsiyetini anlattı.

"Çok değerli ve mübarek bir insandı"

HÜDA PAR Genel İstişare Kurulu Üyesi Nasuh Sevinik

"Türkiye Yüzyılı yolculuğunun en önemli gücü gençlerimizdir" "Türkiye Yüzyılı yolculuğunun en önemli gücü gençlerimizdir"

Böylesi güzel ahlaka sahip insanların toplum içinde az bulduğunu belirten Nasuh Sevinik, "Bugün şeyh Bahattin Sevinik'in şehadetinin yıl dönümü münasebetiyle kabrinin başına anmak için geldik. Güzel ahlakı, örnek davranışlarıyla herkesin sevdiği ve takdir ettiği çok değerli ve mübarek bir insandı. Böylesi güzel ahlaka sahip insanlar toplum içinde az bulunan insanlardır. Onu tanıyan, onu gören her kimse mutlaka sevmiş ve saygı duymuştur. Bölgemiz ve milletimiz üzerinde emellerini gerçekleştirmek isteyenlerin bölgede gerçekleştirmiş oldukları çatışma ve kavgalı ortamdan meydana gelen olayda kurban verdiğimiz değerli bir insandı. Toplumumuz açısından büyük bir kayıptı. İyi insanlar zor yetişir. Hem ahlakı, hem ilmi ile hem de şahsiyeti ile bu hüviyette sahip bir insandı. Allah Teâlâ mekânını cennet eylesin. Bir daha milletimizi ve memleketimizi bu tür şom emellere hizmet edenlerin mücadele meydanına ya da at koşturdukları bir ortama dönüştürmesin." dedi. (İLKHA)