M. Ali Ortaç – Vanolay

Bir süre önce Van’a gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’ın 5 ilçeye doğalgaz müjdesi sonrası vatandaşları doğalgaz heyecanı sarmıştı. Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, “ilçemiz en kısa sürede doğalgaza kavuşacak” dedi.

Van’da kayısı kurutma mesaisi başladı Van’da kayısı kurutma mesaisi başladı

Van’da 5 ilçeye doğalgaz müjdesi veren Bakan Bayraktar, “Hala doğalgazın ulaşmadığı Saray, Başkale, Çatak, Özalp ve Bahçesaray ilçelerimize en kısa sürede doğalgazı götürme hedefimiz var. Özalp'e 2023'te taşımayla doğalgazı vereceğiz. 2024'te Saray ve Başkale hedeflerimiz var. Taşımayla geçici bir süre vatandaşlarımıza doğalgazı götüreceğiz" demişti.

ÇATAK DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

Kışa kısa bir zaman kala yapılan bu açıklamayla vatandaşları doğalgazı heyecanı sardı. Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Şeylan, “Doğa harikası ilçemizde, hayal dediğimiz her şeyi, bir bir gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Alparslan Bayraktar ile yapmış olduğumuz görüşme sonucunda ilçemiz en kısa sürede doğalgaza kavuşacak” ifadelerini kullandı.