Kızılay'dan yapılan açıklamada, hastanedeki insani koşulların kötü olduğu ve tıbbi malzeme, yiyecek ve su eksikliğinin olduğu bir ortamda, sağlık personelinin artık hasta ve yaralılara ilkel yöntemlerle müdahale etmeye çalıştığı belirtildi.

Hamas’tan Elon Musk’a çağrı! Hamas’tan Elon Musk’a çağrı!

Tüm uluslararası acil yardımı çağrılara rağmen bunun duymazlıktan gelindiğini ve üstelik hastanenin, iletişim ve internetinin kesildiğini aktarıldığı açıklamada, "İşgalci rejim tarafından hedef alınan ve beşinci gündür üst üste devam eden bu saldırılar boyunca hiçbir kuruluş hastaneye yardım sağlayamadı. İşgalin iki bölgedeki askeri saldırılarını yoğunlaştırması, özellikle hastaneleri hedef alması, hastaneleri kuşatması ve yardımlardan mahrum bırakarak hizmet dışı kalmasıyla, Gazze ve Kuzey Gazze Şeridi'ndeki insani trajedi daha da feci bir hal aldı." denildi.

Açıklamada, uluslararası toplumun ve Dördüncü Cenevre Sözleşmesini imzalayan tüm ülkelerin, sağlık sisteminin tamamen çökmesinden ve bunun sonucunda Gazze'de ortaya çıkan insani felaketten sorumlu olduğu kaydedildi. (İLKHA)
https://ilkha.com/dunya/gazzedeki-kudus-hastanesi-faaliyet-disi-kaldi-362315