Van Sosyal Hizmet Kampüsü ile Özel Eğitim Kampüsü inşaatlarında çalışmalar aralıksız sürüyor. Kısa sürede tamamlanarak hizmete başlayacak olan kampüsler Van’a değer katacak.van kampüsleri (2)

Meteoroloji'den Van’a toz taşınımı uyarısı Meteoroloji'den Van’a toz taşınımı uyarısı

BÖLGEDE İLK OLACAK

Van Valisi Ozan Balcı, bölgenin ilk Sosyal Hizmet Kampüsünü ziyaret ederek hızla devam eden inşaatta incelemelerde bulundu. 
Özel Eğitim Kampüsünün Van’a büyük değer katacağını belirten Vali Balcı, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızla beraber Valilik ve Büyükşehir Belediyesi kaynaklarıyla engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, engelli annelerinin yükünü hafifletmek için bölgenin ilk sosyal hizmet kampüsünü yapıyoruz. Kampüs alanında aktif yaşam alanı, fiziksel mental, zihinsel engelli bireylerin yararlanabileceği alanlar var. Sosyal donatılar ve engelli bireyler için meslek kursları da açılacak. Ailelerin engelli çocuklarını bırakabileceği bir alan olacak. Vanımıza büyük bir değer katacak. Bu eserlerin yapılmasında emeği olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımıza, Büyükşehir Belediyesi ve çalışanlara teşekkür ediyorum." dedi.sosyal hizmet kampüsü van (3)

van kampüsleri (3)ENGELLİLERE UMUT OLACAK

Engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştıracak Özel Eğitim Kampüsünü de ziyaret eden Balcı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Özvan ile İpekyolu Caddesi üzerinde yapılan inşaat alanında incelemelerde bulundu. van kampüsleri (1)

Burada da açıklama yapan Balcı, "Eğitim kampüsünde engelli çocuklar için anaokulu, ilkokul ve uygulama ortaokulu ile lisesi yapılıyor. İnşallah en kısa sürede tamamlayıp engelli çocuklarımızın hizmetine sunacağız. Milli Eğitim Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyemizin kaynaklarıyla yaptık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.van kampüsleri (4)

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi