Van Ford bayisinden 7 ay önce sıfır araç alan Savaş Katılmış, yaklaşık 2 ay sonra yaptığı küçük çaplı kaza için servise gitti. 1 milyon 100 bin TL’ye aldığı aracın yedek parça tedarikinde yaşanan krizden dolayı aracını 5 aydır teslim alamayan Katılmış, Ford’dan şikayetçi…Van Ford Mağduriyeti (4)

Lojistik işi yapan Savaş Katılmış, yaklaşık 7 ay önce 1 milyon 100 bin TL'ye Ford Custom marka sıfır araç aldı. İki ay dolmadan küçük bir trafik kazası geçiren Katılmış, sağ çamurluk bölgesinin hasar aldığı aracını servise götürdü. Aracının bir ay içerisinde tamir edilerek teslim edileceği söylendi. Daha sonra defalarca servise giden ancak aracını bir türlü alamayan Katılmış, 5 aydır mağduriyet yaşıyor. Ticari işlerde kullandığı aracın doğurduğu zarardan dolayı aracı iade etmek isteyen Katılmış'ın bu talebi de reddedildi.Van Ford Mağduriyeti (5)

FORD 5 AYDIR OYALIYOR…

Aracı aldığına pişman olan Savaş Katılmış, “Kazadan sonra bir ay sürecek bir onarım süreci var. Bunun için yedek parçasının geleceği söylendi. Üzerinden bir ay geçince yetkili servise geldim ama araçta bir çalışma olmamış. Yedek parça için 20 gün sonra gelmem istendi. 20 gün sonra yine lojistikte sorunun yaşandığını ve bir ay daha süre vermeniz lazım dediler. Ancak bir ay daha bekledim ama bir şey yok. Ardından yardımcı olunacağına dair müşteri temsilcileriyle görüştürdüler. Onlarda size bir mağduriyet yaşattık ve yedek parçanın 20 gün içinde geleceğini söylediler. Süreç hep böyle ilerledi” dedi.Van Ford Mağduriyeti (3)

Dişi ağrıyan kadın ölümden döndü! Van'da hayata tutundu... Dişi ağrıyan kadın ölümden döndü! Van'da hayata tutundu...

5 AYLIK ZARAR İÇİN KOMİK TEKLİF

Aracına karşılık kendisine herhangi bir aracın ikame edilmediğini dile getiren Katılmış, “Daha sonra aracın farkını vereyim, sıfır araç alayım ya da aracı iade alın dedim. Parçası olmayan ayıplı mal sattınız dedim. Ancak 5’inci ayın sonunda henüz gün vermediler. Araç bıraktığım gibi duruyor. Parça yok, ilgilenen kimse yok ve mağduriyetim devam ediyor. 5 aydan fazladır aracım burada yatıyor. Bu süre içinde kesinlikle bir araç da tahsis edilmedi. 5 ay için 75 bin lira ödeneceği söylendi. Ben de bunu kabul etmedim. 150 bin vereyim ve bana 2 ay için bir araç kiralayın dedi. Komik bir rakamla karşıma geldiler. 6 ay olacak ve ilgilenen kimse yok. Bugün bile aracı bir ay teslim ederiz diyemiyorlar. Tarih verilmiyor, dönüş yapılacağı söyleniyor. Çok mağdur oldum bu şekilde bekliyoruz” diye konuştu.Van Ford Mağduriyeti (2)

Ford marka yetkilileri ise yurt dışından gelecek yedek parça temini konusunda sorunların olduğunu ve bu nedenle aracın tamiri için beklemede olduklarını söylediler.Van Ford Mağduriyeti (1)

Muhabir: Vanolay - Suat Tink