Van Bahçesaray'da tedavi gören 84 yaşındaki hastanın nakli sağlandı Van Bahçesaray'da tedavi gören 84 yaşındaki hastanın nakli sağlandı

Van Büyükşehir, İpekyolu, Edremit, Tuşba ve Gevaş Belediyeleri, seçimlerden sonra 800 işçinin iş akdine son vermişti. İşten atılan işçiler, HAK-İŞ Van Şubesi öncülüğünde İpekyolu Belediye binası önünde başlattıkları eylemlerini bir aydır sürdürüyor. 

Çadırlı eyleme katılan işçiler yaklaşan kurban bayramı öncesi işlerine geri dönmek istiyor.Van Işçilerin Eylemleri Sürüyor (3)

“Bayram gelmeden bu mağduriyeti giderin”

Gazetecilere açıklama yapan HAK-İŞ Van Şube Başkanı Fatih Akdeniz, seslerini duyurmak amacıyla eylemleri sürdürdüklerini ifade etti. Akdeniz, “Sesimiz de şükürler olsun meclise kadar gitti. Bu elbette ki olumlu bir gelişmedir. Sonuçta hep beraber ortak bir karar verelim diye bir açıklama yaptılar. Tabii buradaki mağduriyeti biz ilk günden beri dile getirmeye çalışıyoruz. Buradaki insanların ihtiyacı olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Her seferinde söylüyoruz; işe gelmeyenler varsa, usulsüzlük varsa bunu beraber tespit edelim ama bu insanları mağdur etmeyelim. Yakında bayram var. Buradaki insanlar mağdurdur. Buradaki insanların ailesi var, çoluk çocuğu var. Buradaki insanlar bu memleketin çocuğudur. Yani siyasi bir parti ayrımı yapmadan diyoruz. Herkesi müzakereye davet ediyoruz. İşten çıkarılan arkadaşlarımızın tüm belediyelerde geçmişe yönelik hakları kaldı. Mesaileri var, geriye dönük hakları var. Bu adamların içeride kalan paraları dahi ödenmedi” dedi.Van Işçilerin Eylemleri Sürüyor (2)

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi