Çaldıran Kaymakamı Türker, kurum müdürleriyle vedalaştı Çaldıran Kaymakamı Türker, kurum müdürleriyle vedalaştı

Van Lokantacılar ve Fırıncılar Odası Ramazan ayından önce açıkladığı ekmek zammını uygulamaya geçirdi. Daha önce 7 TL'den satılan 210 gram ekmek bugünden itibaren zamlı satılacak. İşte zamlı ekmek fiyatları…

Akaryakıt piyasası ve kurdaki dalgalanmalar sonrası zam söylentileri çoğalırken Van’da ekmeğe zam geldi. Şubat ayında alınan 1 TL’lik zam kararı bugün itibariyle uygulamaya geçti.

Aralık ayında 6 TL olan ekmek fiyatları 7 TL’ye çıkarılmıştı. Şubat ayında yapılan toplantı sonrasında ise bir ekmeğin 8 TL’den satılacağı açıklanmıştı. Ancak vatandaşları mağdur etmemek amacıyla zam uygulamaya geçmemişti.

Zam uygulamaya geçti, 7 TL olan ekmek fiyatı 8 TL'ye çıkarıldı.

Zam kararına ilişkin konuşan Van Lokantacılar ve Fırıncılar Odası Başkanı Sabri Işık, 210 gramlık ekmek fiyatını Ramazan ayından önce 8 TL olarak belirlediklerini fakat bu fiyatın kent genelinde uygulanmadığını belirterek, bundan sonraki süreçte 210 gramlık ekmeğin 8 TL'ye satılacağını vurguladı. Zam kararının yeni bir karar olmadığını belirtken Başkan Işık, 210 gram somun ekmek ve 200 gram pide ekmeğin bundan böyle 8 TL'ye satılacağını açıkladı. Artan maliyetler sonucu, ekmeğe yapılabilecek zam konusunda sektör temsilcilerinin verdiği bilgiler ışığında hareket ettiklerini belirten Başkan Şık, esnaf ve vatandaşı düşünerek hareket ettiklerini söyledi.

İŞTE VAN’DA ZAMLI FİYAT LİSTESİ…

 van ekmek fiyatları

Muhabir: Vanolay - Elif Yüksek