Van’da 7’den 70’e herkes Gazze’ye yönelik maddi ve manevi yardımlarını sürdürüyor. İşgal rejiminin saldırıları sonucu büyük bir mağduriyet yaşayan Filistinlilere yönelik yardımda bulunmak isteyen hayırseverler Van Umut Kervanı aracılığıyla bağış yapıyor. Çocuklar kumbaralarındaki paraları, kadınlar ise altın takılarını bağışlayarak Gazze’ye destek oldu.

Van'da Gazze için giysi ve battaniye üretiliyor Van'da Gazze için giysi ve battaniye üretiliyor

Yaşanan mağduriyete kayıtsız kalmayan Vanlı kadınlar, altın takılarının yanı sıra kendi aralarında para toplayarak bağış yaptı. Küçük yaşta Kudüs sevdasını kalbinde yaşayan çocuklar da kumbaralarındaki paraları bağışladı. İsmini vermek istemeyen hayırseverler, yardımlarını araştırmacı-yazar Levent Dalgın aracılığıyla Umut Kervanı’na teslim etti.

Bağışları teslim alan Van Umut Kervanı Başkanı Sedat Vatan, hayırseverlere gösterdikleri bu anlamlı yardımdan dolayı teşekkür ederek, “Umut Kervanı olarak Gazze'de yaşayan kardeşlerimize 7 ekimden bu yana insani yardım ulaştırmaya devam ediyoruz. Bu konuda tüm duyarlı kardeşlerimizden Gazze'ye desteklerini devam ettirmelerini istiyoruz” dedi.

Kaynak: Vanolay - Suat Tink