Siyonist işgal rejimi Gazze'nin orta kesimindeki En-Nuseyrat Mülteci Kampı'nda 4 siyonist esirin canlı olarak ele geçirildiğini ve ordu tarafından Gazze'den çıkarıldığını iddia etti.

Hac sırasında vefat edenlerin sayısı bini aştı Hac sırasında vefat edenlerin sayısı bini aştı

İddiaya göre ordu ve Shin Bet'in ortak operasyonuyla 7 Ekim Aksa Tufanı operasyonuyla Gazze'ye götürülen Noa Argemani, Shlomi Ziv, Almog Meir ve Andrey Kozlov canlı olarak ele geçirildi. Esirler ordu tarafından Gazze'den çıkarıldı. 

Shin Bet sözcüsü esirlerin iki farklı yerde bulunduğunu açıkladı. 

NUSEYRAT'TA KATLİAM YAPTI

İşgal ordusunun   Nuseyrat kampına ve Gazze Şeridi'nin merkezindeki çeşitli bölgelere düzenlediği saldırılar nedeniyle en az 55 kişi şehit oldu.  Gazze Hükümetinden yapılan açıklamada, '' Yerlerde, sokaklarda onlarca şehit ve yaralı yatıyor. Bombardımanın yoğunluğu nedeniyle ambulanslar bölgeye ulaşamıyor.'' denildi. 

 Hamas'ın Lübnan'daki temsilcisi  Ahmed Abdel Hadi El Mayadeen'e yaptığı açıklamada,  ''İşgalci, Nuseyrat'taki katliamda hava ve topçu dahil tüm suç gücünü kullandı.'' dedi. 

Gazze Sağlık Bakanlığı'ndan  katliama ilişkin yapılan açıklamada, ''İsrail işgalcisi Nuseyrat'ta, 55'i  Mescid-i Aksa Şehitleri Hastanesi'ne ulaşan  onlarca şehit ve  yaralı yol açan korkunç bir katliam gerçekleştirdi. Sokaklarda hâlâ çok sayıda şehit ve yaralı var.''

24 SAATTE 70 ŞEHİT

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, işgal  ordusunun son 24 saatte sivillere yönelik 5 saldırı gerçekleştirdiği, 70 kişinin şehit olduğu, 150 kişinin de yaralandığı bildirildi. Saldırıların başladığı 7 Ekim'den bu yana toplam can kaybının 36 bin 801'e, yaralı sayısının ise 83 bin 680'e yükseldiği ifade edildi.

Kaynak: İLKHA