Vali Yazıcı yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının tazelenmesine vesile olan bayramlar, geçmiş ile gelecek arasında güçlü bir bağdır. Milli ve dini değerlerin, gelenek ve göreneklerin günden güne unutulduğu günümüzde, bayramlar sayesinde insanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışma duyguları kuvvetlenmekte, birlik ve beraberlik şuuru güçlenmektedir.

Kurban Bayramı, sadece bir dini vecibeyi yerine getirmenin ötesinde, birbirimize olan sevgi ve saygımızı göstermenin, dargınlıkları unutmanın, yoksullara yardım etmenin ve birlik ve beraberliğimizi pekiştirmenin vesilesidir. Bu bayramda da bu duygularla hareket ederek, birbirimizi ziyaret ederek, akrabalarımızla ve sevdiklerimizle bir araya gelerek bayramın ruhunu en güzel şekilde yaşayalım.

Bu bayramda nasıl ki annelerimizi, babalarımızı, eşimizi, dostumuzu hatırlayacak, onların yanında olacak isek, aynı şekilde eşsiz fedakârlıklarını daima hissettiğimiz aziz şehitlerimizin ailelerini, çocuklarını ve kahraman gazilerimizi hatırlayarak, onların yanında olmalıyız.

Valilik olarak vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımız tarafından gerekli önlemler alınmıştır. Bayram sevincimizin bir hüzne dönüşmemesi için, seyahate çıkacak olanlar başta olmak üzere, tüm vatandaşlarımızdan trafikte azami derecede dikkatli olmalarını ve trafik kurallarına riayet etmelerini bekliyorum.

Muğla'da 25 düzensiz göçmen Türkiye tarafınca kurtarıldı Muğla'da 25 düzensiz göçmen Türkiye tarafınca kurtarıldı

Bu duygu ve düşüncelerle; Malatyalı hemşerilerimin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, bu güzel bayram coşkusunun kardeşliğimizi daha da güçlendirmesini hem aziz milletimiz, hem de tüm insanlık için barışa huzura ve refaha vesile olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”  (İLKHA)

Kaynak: İLKHA