Suat Tink – Vanolay

Van’daki ulusal ve yerel basın temsilcileriyle akşam yemeğinde buluşan Van Spor FK Asbaşkanı Erol Temel, stadyum ile ilgili soruya “Eğer yine kandırılmazsak Van’ın yeni stadyumunun projesi hazırlanıyor” şeklinde yanıt verdi.

Bir otelde düzenlenen toplantıya Van Spor FK Asbaşkanı Erol Temel, Van Spor FK Yönetim Kurulu Üyeleri Bahattin Kıyak, Uğur Tunçdemir, Gürgin Kent ile basın mensupları katıldı.

Arda Güler, Real Madrid'den Ayrılıyor! İşte Gideceği Takım Arda Güler, Real Madrid'den Ayrılıyor! İşte Gideceği Takım

 “VANSPOR’UN BAŞARISI İÇİN KENETLENMELİYİZ”

Van Spor‘un genel durumunun konuşulduğu toplantıda transfere harcanan bütçe, altyapı çalışmaları, bilet fiyatları ve tesisleşme gibi konular konuşuldu. Vanspor’un yoluna yenilgisiz bir şekilde devam ettiğini söyleyen Başkan Temel, takımın büyük başarıya imza atmasına rağmen, kentte o havanın oluşmadığını ve taraftarın da o havaya girmediğini vurguladı. Vanspor’un daha iyi yerlere gelmesi için Vanspor taraftarlarının kenetlenmesi gerektiğini dile getirdi.

“STAT PROJESİ HAZIRLANIYOR”

Vanspor ve Vanlıların yeni bir stadı hak ettiğini ifade eden As Başkan Temel, “Bu konuda şahsım olarak birebir Gençlik ve Spor Bakanlığına Vanspor’un stadı yoktur diye dilekçe verdim. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğüne kadar çıkardık bu konuyu. Geçen yıl 4 dilekçe verdim ve bu yıl da yine ilk dilekçeyi ben verdim. Eğer yine kandırılmazsak, Vanspor stadının projesinin şuanda hazırlandığını bize ilettiler. Mevcut yerinde değil başka bir konumda yapılacak” dedi.

“YENİ SPONSOR ANLAŞMASI YAPACAĞIZ”

Forma göğüs sponsorluğu hakkında bilgi veren Temel, “Alagöz Holdingle bir alakamız yoktur. Yönetim Kurulu kararıyla Vanlı bir hemşehrimizle önümüzdeki hafta İstanbul’da bir araya geleceğiz ve göğüs sponsoru anlaşması yapacağız. Bitexen Vanspor değil farklı bir isim kullanacağız” ifadelerini kullandı.

45 MİLYON TRANSFER ÜCRETİ, 27 MİLYON DA BORÇ ÖDEDİK

Yapılan transferlere harcanan paranın 45 milyon TL olduğunu ve geçmişten gelen bir kısım borçları ödediklerini söyleyen Temel, şimdiye kadar ödedikleri borç miktarının ise 27 milyonu geçtiğini vurguladı.

 ‘Yolun sonu şampiyonluk’ diyen Temel,  Herkesin mevcut kırgınlıkların bir tarafa bırakıp birlik ve beraberlik içinde takımın sahiplenmesi gerektiği vurgusunu yaptı.

Toplantı soru cevap şeklinde son buldu.