Uçak seferlerinin yetersizliği, bilet fiyatlarındaki fahiş artış ve uçuş iptalleri… Vanlıları canından bezdiren uçuş sorunu yaşanan son olayla pes dedirtti. Van’dan Ankara’ya yolcu taşıyan AJET havayolu şirketi saatler süren gecikmeli inişin ardından valizleri de Van’da unuttu. Yolcular Ankara’da valizler Van’da kaldı…

Dün Van’dan Ankara’ya hava yoluyla gitmek isteyen vatandaşlar Ankara’ya 2, 5 saat gecikmeli gitmek zorunda kaldı, yolcular gecikme nedeniyle tepki gösterirken hava yolu şirketinin birde valizleri unuttuğu ortaya çıktı. Duruma tepki gösteren vatandaşlar yetkililerden yaşanan sorun ve aksaklıklara ilgili yardım talep etti.

Van'da göç tamamlandı, balıkçılar vira bismillah diyecek Van'da göç tamamlandı, balıkçılar vira bismillah diyecek

Ajet Van Valiz Krizi

Yaşanan sorunla ilgili tepki gösteren Vanlı İş İnsanı Feridun Irak, “Dün AJET Van-Ankara saat 21.05 uçağında yaşananlar: Uçak pist başı yapıyor sonra park yerine geri geliyor 2,5 saat gecikmeyle nihayet uçak Ankara’ya iniyor Şimdi sıkı durun; Yolcuların tamamının valizleri Van’da bırakılmış ALLAH müstahakınızı versin bundan büyük rezalet olmaz Yakın dostum oğlunun Eskişehir’de yapılacak düğünü için tüm ailesiyle birlikte bu uçakla gittiler. Şimdi kendileri orada bütün eşyaları hediyeleri Van’da kalmış bulunuyor” dedi.

VALİZLER YİNE UNUTULDU

Bugün yapılan uçuşta da valizlerin unutulduğunu söyleyen HÜDA PAR Van İl Başkanı Rasim Sayğın, "Ajet ile Vandan Ankara'ya uçtuk. Uçak kalkıncaya kadar klimasız bir şekilde bekletildik. Şimdi de tüm Valizlari Vanda unutmuşlar. Dün de aynısı olmuştu. Yazıklar olsun." ifadelerini kullandı.

Sosyal medyadan Ajet'e tepki gösteren vatandaşlar yüzlerce paylaşım yaptı.

Muhabir: Vanolay - Suat Tink