Van'da turizm, ticaret ve sanayinin gelişmesi için tutarlılık ve devamlılık içeren adımların atılması gerektiğini vurgulayan Turizm Bilim Uzmanı Avşin Ayhan, önemli açıklamalarda bulundu. Ayhan, "Lafta kimse mangalda kül bırakmıyor ama uygulamaya gelince herkes birbiriyle husumetli. Gerçekten bu memleketin derdiyle dertlenenlerin, yeri gelince dargınlıkları bir kenara bırakması gerekiyor" dedi.

Ayhan, Van'ın potansiyelini tam anlamıyla kullanabilmesi için iş birliği ve dayanışmanın önemine dikkat çekti. Ayhan, "Turizm ve ticaret alanında başarı sağlamak, sadece plan yapmakla değil, bu planları hayata geçirmekle mümkün olur. Bu süreçte kişisel anlaşmazlıklar ve husumetler bir kenara bırakılmalı, ortak hedefler doğrultusunda birlik içinde çalışılmalıdır" diye konuştu.

Van'da turizm ve ticaretin büyümesi için atılması gereken adımları da sıralayan Ayhan, "Yatırımcılara sağlanacak teşvikler, altyapı projeleri ve tanıtım faaliyetleri, sürdürülebilir bir büyüme için kritik öneme sahiptir. Aynı zamanda yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının ve özel sektörün iş birliği içinde olması gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

Van'da  kayıp çocuğun cansız bedeni bulundu Van'da  kayıp çocuğun cansız bedeni bulundu

Turizm uzmanı Ayhan, Van'ın doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, bu potansiyelin doğru adımlar atılarak değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek, "Van'ın turizm, ticaret ve sanayide hak ettiği yere gelebilmesi için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor" dedi.

Kaynak: Van Olay-Alaattin Güçlü