Van Gölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) tarafından yapılan açıklamada 10 Mayıs Cuma günü (Yarın)  Van’ın merkez ilçeleri de dahil olmak üzere İpekyolu ve Tuşba, Edremit, Çaldıran, Muradiye, Gevaş, Gürpınar, Özalp ve Erciş ilçelerde elektrik kesintilerinin yaşanacağı duyuruldu.
VAN’DA ELEKTRİK KESİNTİSİNİN YAPILACAĞI YER VE SAATLER...
VAN - İPEKYOLU
İpekyolun’da 09.00 – 17.00 saatleri arasında;  Cumhuriyet Ve Hafiziye Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.
İpekyolun’da 09.00 – 17.00 saatleri arasında; Şerefiye, Bahçıvan, Cumhuriyet Ve Hafiziye Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

 VAN –TUŞBA
Tuşba ’da 09.00 – 17.00 saatleri arasında; Kalecik Mahallesinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.
 VAN -EDREMİT
Edremit’te 09.00 – 17.00 saatleri arasında;
Bakacık Mahallesinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.
VAN -ÇALDIRAN
Çaldıran’da  10.00 – 14.00 saatleri arasında; Beyazıt, Kışla, Recep Tayyip Erdoğan, Yavuz Selim Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

Çaldıran’da  10.00 – 12.00 saatleri arasında; Ayrancılar, cumhuriyet mahallelerinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
MURADİYE
Muradiye’de  09.00 – 17.00 saatleri arasında; Yakıncak Mahallesinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

Muradiye’de  09.00 – 17.00 saatleri arasında; Aşağıargıt, babacan, balaklı, çiçekli, devetaş, fatih, fevzi çakmak, gönderme, görecek, güllüçimen, kandahar, karaoğlan, kemerköprü, şehitmehmetbey, tansu, yavuzselim, yenişehir, yukarıargıt, yumaklı mahallelerinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.

VAN -GEVAŞ
Gevaş’ta 09.00 – 17.00 saatleri arasında; Atalan Mahallesinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.
VAN -GÜRPINAR
Gürpınar’da 09.00 – 17.00 saatleri arasında; Alnıak, Giyimli, Hoşap, Koçgüden, Mollahüseyin, Taşdöndüren, Tutmaç, Yedisalkım Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.
VAN -ÖZALP
Özalp’da 09.00 – 17.00 saatleri arasında Yukarı Balçıklı Mahallesi Balçıklı Karakolunda Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.
 
VAN – ERCİŞ
Erciş’te 09.00 – 17.00 saatleri arasında; Aşağı Işıklı, Yukarı Işıklı Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.
Aşağıgöze, Haydarbey Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

Erciş’te 09.00 – 12.00 saatleri arasında; Akçayuva, Aşağıkozluca, Bayramlı, Beyazıt, Çatakdibi, Çelebibağı, Çimen, Dinlence, Gedikdibi, Görüşlü, Haydarbey, Karatavuk, Karlıyayla, Kırkdeğirmen, Örene, Taşevler, Taşlıçay, Tekler, Ünseli Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

Vanspor'un Play-Off Rakibi Belli Oldu Vanspor'un Play-Off Rakibi Belli Oldu

Erciş’te 14.00 – 16.00 saatleri arasında; Beyazıt,Camiikebir,Çınarlı,Kışla,Latifiye,Salihiye, Vanyolu Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

Erciş’te 14.00 – 18.00 saatleri arasında; Alkanat, Aşağıışıklı, Beyazıt, Camiikebir, Çatakdibi, Çelebibağı, Çınarlı, Çobandüzü, Gölağzı, Görüşlü, Kadirasker, Kasımbağı, Keklikova, Kışla, Kocapınar, Latifiye, Örene, Salihiye, Salmanağa, Tekevler, Vanyolu, Yeşilova, Yukarıışıklı Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

Erciş’te 12.00 – 14.00 saatleri arasında; Koç Köprü Hesde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

09.00 – 17.00 saatleri arasında;
Aşağıgöze,Yukarı Göze ,Topraklı Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

Kaynak: VanOlay-Kasım Keklik