Van son zamanlarda uçak seferleri ile ilgili krizleri konuşmaya devam ediyor. Yıllardır Van Ferit Melen Havalimanında sorunlar bitmek bilmiyor. Uzun süredir uçak sayılarının arttırılmasını isteyen Vanlılar, bugünlerde ise valiz şoku yaşıyor. Dün ve bugün gerçekleşen Ankara seferlerinde bagajlar Van’da unutulurken bir valiz rezilliği de İstanbul seferinde yaşandı. İstanbul’a giden yolcuların valizleri Van Ferit Melen Havalimanı’nda bırakıldı.

Ankara seferlerinde yaşanan krizin ardından AJet yeni bir valiz olayını daha yaşattı. Van Ferit Melen Havalimanı-İstanbul Sabiha Gökçen seferini düzenleyen AJet'in uçuşunda garip bir olay yaşandı. Yolcular, uçağın İstanbul'a inişinin ardından bir sürprizle karşılaştı.Ajet Van Valiz Krizi

Van'da acı haber! Dereye düşen çocuğunu kurtaran baba boğuldu Van'da acı haber! Dereye düşen çocuğunu kurtaran baba boğuldu

Yolcuları Van'dan İstanbul’a getiren AJet’in yolculara ait valizleri Van'da unuttuğu ortaya çıktı. İstanbul'a gittikten sonra valizlerin Van'da unutulduğunu öğrenen yolcular, firma yetkililerine tepki gösterdiler. Yolcuların tepki gösterdiği firma yetkilileri, kısa bir açıklama yaparak firmayı savundu.

Firma yetkilileri, valizlerin yolcuların adreslerine gönderileceğini belirtirken 2 gündür yaşanan soruna ilişkin herhangi bir resmi açıklamanın yapılmaması tepkilere neden oldu.

Muhabir: Vanolay - Suat Tink