Alattin Güçlü / Van Olay

Son zamanların merak konusu olan telefonda silinen arama geçmişinin geri getirilme yöntemlerini haberimizde işledik. İşte işinize yarayabilecek önemli bilgiler.

Vanlılar bu enerjiden mahrum kalacak! İşte enerji kesintisi yapılacak ilçeler ve mahalleler Vanlılar bu enerjiden mahrum kalacak! İşte enerji kesintisi yapılacak ilçeler ve mahalleler

Öncelikle android telefon kullanıyorsanız mutlaka gir Google hesabı telefonunuzda aktif olması lazım. Google hesabı aktif olması durumunda bir çok bilgilerinizi yedekliyor.  Peki silinen arama geçmişine Google hesabından nasıl ulaşacaksınız?

*Telefonda kullandığınız Google hesabına giriş yapın

*Burada "Google Hesap Özeti" sayfasına girin

*Hesap özeti içerisinde "Verilerim" başlığına tıklayın

*Açılan menüden "Arama Geçmişi" seçeneğine tıklayın

Son yaptığınız görüşmelere dair, silinenler de dahil arama geçmişinizi burada görme şansınız yüksek.

Silinen arama kaydını, çağrı geçmişini başka nasıl geri getirebilirsiniz? Bu amaçla üçüncü parti uygulamalar ve bilgisayar yazılımlarından da destek alabilirsiniz. Bilgisayarınıza kuracağınız mobil cihazınızı yönetmeye yönelik yazılımlar, arama geçmişinizi de kurtarabilir. Kimi akıllı telefon uygulamaları da arama geçmişinizi kaydedebilir. Bu tür uygulamaları, güvenli olduklarından emin olmanızın ardından indirip, telefonunuza kurabilir, silinen arama geçmişinizi cihazınızı taratarak kurtarmayı deneyebilirsiniz.