Vanspor'dan iki transfer birden! Vanspor'dan iki transfer birden!

Bayram için geri sayım başlarken, Van Canlı Hayvan Pazarı’nda hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Sıkı pazarlıkların yaşandığı pazarda kurbanlık fiyatları ise merak ediliyor. Van’da kurbanlık almak isteyen vatandaşlar kurbanlık fiyatlarını öğrenmek istiyor. İşte Van’da küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık fiyatları…Van Kurbanlık Fiyatları Ne Akdar (6)

VAN’DA KURBANLIK FİYATLARI NE KADAR?

Kurban Bayramı sayılı günler kala erkenden kurbanlık almak isteyenlerin akın ettiği canlı hayvan pazarında küçükbaş ve büyükbaş kurban fiyatları belli oldu. Sıkı pazarlıkların yapıldığı pazarda alıcı fiyatlardan satıcılar ise giderlerden dert yandı.Van Kurbanlık Fiyatları Ne Akdar (5)

Küçükbaş hayvan varlığı açısından Türkiye'nin önemli hayvancılık merkezlerinden olan Van'da, besicilerin özenle yetiştirdiği kurbanlıklar, sabahın erken saatlerinde canlı hayvan pazarına getiriliyor.

Yoğunluğun arttığı hayvan pazarında, alıcılarla sıkı bir pazarlığa giren besiciler, bu yılki Kurban Bayramı'ndan beklentilerinin yüksek olduğunu ifade etti.Van Kurbanlık Fiyatları Ne Akdar (3)

Pazarda küçükbaş kurbanlıklar 7 ila 8 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcı bulurken, büyükbaş kurbanlık fiyatları ise 80 bin liradan başlayıp 160 bin liraya kadar çıkabiliyor.Van Kurbanlık Fiyatları Ne Akdar (2)

Pazara kurbanlık almaya gelen bir alıcı, yaptığı pazarlık sonucunda 145 bin liraya bir kurbanlık satın aldığını belirtti. Vatandaş, geçtiğimiz yıl kurbanlığı 70 bin liraya aldığını kaydetti.Van Kurbanlık Fiyatları Ne Akdar (11)

Sabah saatlerinden itibaren pazara geldiklerini ifade eden besiciler de, büyük emek vererek besledikleri hayvanları için alıcı aradıklarını ve Kurban Bayramı öncesi emeklerinin karşılığını almayı umut ettiklerini söyledi. 

Muhabir: Suat Tink