Van Gölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ)’tan yapılan açıklamada, hafta sonu Van merkez ve ilçelerinde elektrik kesintilerinin yaşanacağı duyuruldu. İpekyolu, Bahçesaray, Başkale, Gevaş ve Özalp’ta oturanlar enerjiden mahrum kalacak.

İŞTE KESİNTİ YAPILACAK SAATLER VE YERLER…

İPEKYOLU

İpekyolu’nda Cumartesi ve Pazar günü 09.00-17.00 saatleri arasında; Yatıksırt, Dibekli Mahallelerinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

İpekyolu Belediyesi'nden ödemeler için uyarı İpekyolu Belediyesi'nden ödemeler için uyarı

BAHÇESARAY

Bahçesaray’da Cumartesi günü 09.00-17.00 saatleri arasında; Altındere, Kaşıkçılar, Paşaköy, Şişli, Akyayla, Çiçekli, Güneyamaç, Kartal, Bağcılar, Yaşlıkavak, Doğanyayla, Ünlüce, Çömlekçi, Elmayaka, Altıntaş, Ulubeyli, Yaylakonak, İslam Ve Çatbayır Mahalleleri ile Buna Bağlı Sungurlu ve Pınar Sokaklarında planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

BAŞKALE

Başkale’de Cumartesi günü 09.00-18.00 saatleri arasında; Evbakan, Güvendik, Kaşkol, Yurttepe, Bilgeç, Böğrüpek, Eşmepınar, Yanal, Gelenler, Ömerdağı, Saray, Turanköy Mahallelerinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

GEVAŞ

Gevaş’ta Pazar günü 09.00-17.00 saatleri arasında; Bahçelievler, Orta, Elmalı, Pınarbaşı, Hişet, Selimiye, Karşıyaka, Mahallelerinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

ÖZALP

Özalp’ta Cumartesi günü 09.00-17.00 saatleri arasında; Yukarı Mollahasan, Yukarı Ayazca ve Çamurlu Mahallelerinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

Kaynak: Vanolay - M. Ali Ortaç