Siz bu yazıyı okurken bir aksilik olmazsa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan HAMAS’ın ve İhvan’ın en amansız düşmanlarından darbeci Sisi ile Mısır’da görüşüyor olacak.

Gitmesin mi, görüşmesin mi, eleştiriyor muyum? Gazze’nin hayrına olacaksa varsın herkesle görüşsün, o ayrı bir mesele. Hem körfezdeki krallardan hangisi HAMAS’ın ve İhvan’ın düşmanı değil ki?

Fakat Sisi bu düşmanlıkta zirve yapmış, seçimle iş başına gelen İhvan mensubu Mısır’ın en meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yi darbeyle devirmiş, İhvan’ın ileri gelenlerini zindanlara doldurmuş, yüzlercesini idam etmiş, ayrıca darbe esnasında binlerce Müslümanı katletmiştir. Amerika, Batı ve Siyonistler de bundan dolayı Sisi’yi desteklemiş, el üstünde tutmuştur.

Daha da acı olanı başta Suud olmak üzere körfezdeki bütün krallar Sisi’ye milyarlarca dolar akıtmışlar, kendi ülkelerinde ne kadar İhvan yanlısı Müslüman varsa zindanlara doldurmuşlardır.

Sizin anlayacağınız Gazze ve HAMAS da o günden öksüz kalmış, Filistin dışındaki kolları budanmış, imdadına yetişecek hiç kimse bırakılmamıştır.

Aslında İslam ümmetinin bugün yaşadığı şu felâketler Arap yöneticilerinin İhvan düşmanlığına varıp dayanmaktadır.

Unutmayalım ki Osmanlının yıkılmasından sonra İslam Ümmetinin en büyük meyvesi İhvan-ı Müslimin’in ortaya çıkması olmuştur, İslami diriliş başta Orta Doğu olmak üzere coğrafyanın tamamında İhvan’la birlikte olmuştur. Orta Doğu’daki İslami yapılanmaların tamamına yakını başta HAMAS olmak üzere İhvan-ı Müslimin kaynaklıdır, hepsi ondan beslenmiştir, varıp oraya dayanmıştır. Türkiye Müslümanları olarak bizler de İhvan’ın fiili bir kolu olarak ortaya çıkmasak bile teori olarak en çok İhvan’dan beslendik, Hasan el Benna’nın, Seyyid Kutub’un ve diğer İhvan liderlerinin eserleriyle büyüdük (Allah hepsine de rahmet eylesin!).

Emperyalistlerin başa geçirdiği Arap yöneticilerinin İhvan düşmanlığı şu anda kanayan yaraların en derinidir ki sürüp gitmektedir bu düşmanlık. Öyle ya, Ümmet coğrafyasında Emperyalizme yegâne başkaldırı İhvan’dan kaynaklanmaktadır.

Ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün İhvan ve HAMAS’ın en amansız düşmanı olan Sisi ile görüşmeye gitmiştir. Acaba Sisi İhvan ve HAMAS’a yaptığı gaddarca düşmanlıktan ufacık da olsa bir pişmanlık duymuş mu dersiniz?

Kukla Sisi, İhvan ve HAMAS’a karşı işlediği bunca cinayete rağmen Siyonistlere tam yaranamamış olmalı ki, Netanyahu denilen haydut bugün yine Mısır’ı suçluyor, “HAMAS elindeki silahları Mısır üzerinden Gazze’ye sokmuştur” diyor. Anlaşılan bu haydutbaşı Refah istikametinden Mısır topraklarına da göz dikmiş olmalı, bir de bakmışsınız bu bahaneyle Mısır’ın da bir kısmını işgale yelteniyor…