Dün gece İstanbul'da vicdan sahibi herkesi üzen bir sel felaketi daha yaşandı. Altyapı yetersizliğinden dolayı göle dönmüş yollarda...

Dün gece İstanbul'da vicdan sahibi herkesi üzen bir sel felaketi daha yaşandı. Yaşanan sel felaketinde vefat edenler, yaralılar, araçları, evleri ve işyerleri selden hasar gören binlerce vatandaş oldu. Altyapı yetersizliğinden dolayı göle dönmüş yollarda on binlerce  kişi araçlarıyla mahsur kaldı.
Daha önce yaşanan felaketlerin hiçbirinde İstanbul'da bulunmayan İBB Başkanı Ekrem Bey bu sefer İstanbul'da olmasıyla beni şaşırttı. Ancak  kameraların karşısında yaptığı pişkin açıklamaları her zamanki gibi bilindikti. Başkana göre yaşanan sel felaketinde İBB, başarılı bir sınav vermişti!
İBB başkanı Ekrem bey ne diyorsa desin, muhakeme yetilerini ve adalet duygularını yitirmemiş İstanbullular onun başarısızlıklarının farkında. 
Yazık ki Ekrem bey, belediye bütçesinden reklama yaptığı astronomik harcamalardan olacak ki İstanbul dışında yaşayan vatandaşların algısında başarılı biri olarak biliniyor.
Keşke öyle olsaydı ama maalesef. Göreve geldiğinden beri İstanbul sorunlarını bir türlü gündemine almadı. Sorunlara çözümler üretemedi. Hep İstanbul dışında olmasıyla beraber İstanbul'u ve İstanbulluyu ilgilendirmeyen meseleler ve tatil onun ilgi odağı oldu. 
İBB 2023 yılında reklam için 1 milyar 822 milyon 98 bin 520 TL ayırmış.
İstanbul'da her an olması muhtemel deprem bütçesi için ise 1 milyar 800 milyon ayırmış durumda. 
Oysa reklama ayırdığı bütçeyle İstanbul için neler yapılmazdı ki. Örneğin her gün İstanbul için yeni bir belediye otobüsü satın alabilirdi. Maalesef onun için öncelikli olan şehrin sorunları ve İstanbulluların ihtiyaçları değil, kendi reklamı ve egosu. 

Hasılı, Ekrem 4 yıldır süregelen İstanbul'un başına gelmiş en büyük felakettir.